تقویم‌های غیر میلادی

~ 0 min
2017-02-21 12:01

در مودل نسخهٔ ۲٫۶ به بعد امکان استفاده از تقویم‌های غیر میلادی فراهم شده است. این ویژگی که توسط گروه فودل (http://foodle.org) به مودل اضافه شده است، به شما اجازه می‌دهد که از تقویم‌های شمسی و قمری نیز در مودل خود استفاده کنید.

نصب یک تقویم جدید

پیش از آنکه بتوان از یک تقویم استفاده کرد، باید مطمئن شد که آن تقویم بر روی مودل نصب شده باشد. برای نصب یک تقویم باید پوشهٔ تقویم مورد نظر را از صفحهٔ پلاگین‌های تقویم در سایت مودل دریافت کرده و در مسیر calendar/type فایل‌های مودل خود قرار دهید (پلاگین تقویم شمسی از آدرس calendartype_jalali و پلاگین تقویم قمری از آدرس calendartype_hijri قابل دریافت است). سپس به صفحهٔ «تذکرات» در مودلتان بروید تا پلاگین تقویم بر روی مودل شما نصب شود.

برای مطالعه جزئیات بیشتر در مورد چگونگی نصب پلاگین‌ها به صفحهٔ نصب پلاگین‌ها مراجعه کنید.

تعیین یک تقویم به‌عنوان تقویم پیش‌فرض سایت

ممکن است که بخواهید یکی از تقویم‌های اضافی که بر روی سایتتان نصب کرده‌اید را به‌عنوان تقویم پیش‌فرض سایت انتخاب کنید. در اینصورت تقویم انتخابی شما توسط تمام کاربرانی که صراحتا تقویم دیگری را برای استفاده انتخاب نکرده باشند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برای انتخاب یک تقویم به‌عنوان تقویم پیش‌فرض سایت، به صفحهٔ «مدیریت سایت ◄ نما ◄ تقویم» بروید و گزینهٔ «نوع تقویم» را بر روی تقویم دلخواه خود قرار دهید.

در همین صفحه می‌توان تعیین کرد که روز شروع هفته و روز‌های تعطیل هفته در تقویم چه روزهایی هستند.

استفاده کاربران از تقویم

در صورتی که بیش از یک نوع تقویم (تقویم میلادی به همراه حداقل یک نوع تقویم دیگر) بر روی مودل شما نصب شده باشد، کاربران سایت شما می‌توانند به صفحهٔ مشخصات فردی‌شان بروند و تقویم دلخواه خود را انتخاب کنند. تقویم مورد استفاده هیچ ارتباطی با زبان مورد استفاده ندارد. هر کاربری می‌تواند زبان و تقویم دلخواهش را در صفحهٔ مشخصات فردی خود تعیین کند.

امتیاز متوسط 4.5 (8 نظر)

شما می‌توانید دربارهٔ این مقاله نظر دهید

Gravatar
pazoki (2015-01-15 10:54)
تنظیمات تقویم شمسی در مودل 2.7 به چه صورت می باشد؟
Gravatar
Sadegh (2018-04-20 16:52)
سلام خسته نباشید. من نسخه 3.4.2 مودل را نصب دارم و این پلاگین را نصب کردم و نمایش بیشترتقویم پیش فرض سایت قرار دادم ولی هیچ تغییری رخ نداد. لطفا راهنمایی فرمایید. خیلی ممنون